Lif Örnekleri

Tavuklu Lif

Lif örmek oldukça basit bir iş gibi görünse de liflerin de oldukça ağır örnekleri bulunuyor. Örgü konusunda sınır tanımayan hanımlar bambaşka ve hayal gücünün sınırlarını zorlayan lif örnekleri ortaya çıkartıyor.

Hanımların keşfedilmekle bitmeyen dünyası olan örgü dünyasında özellikle de lifler konusunda aklınıza gelebilecek her tür örnek mevcut. Lif örme işi kısa süreli olduğu için oldukça zevkli bir iştir. Bu yüzden de lif konusunda bayanlar kendilerini oldukça geliştirmiştir.

Yepyeni lif örnekleri ortaya çıkarmak konusunda bayanlar adeta birbiriyle yarışarak birbirinden sevimli, birbirinden gösterişli ve birbirinden farklı lif modelleri oluşturmuştur.

Örgü standında şimdi sizlere birbirinden farklı ağır, hafif, desenli, düz, uzun, kısa, cepli, cepsiz gibi sayısız farklı lif örneği paylaşacağım. Buradaki örnekler ile siz de harikalar yaratabilirsiniz.

Ördüğünüz lifte çizgi karakter bulunuyorsa çocuklara banyoyu sevdirebilir ya da gelin damat figürleriyle çeyizlerin baş tacı bir lif oluşturabilirsiniz. Ya da buradan aldığınız bir örneğe eklemeler çıkarmalar yaparak kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Bu tip tasarımlarınızı dilerseniz takipçilerimizle de paylaşabilirsiniz.

Lif için çokça kullanılan sakallı ip lifle harikalar yaratmak için oldukça kolaylık sağlar. Sakallı ipi kullanarak lifinizin üzerindeki kıza bir saç yapabilir veya ev figürünüzün önüne bir çim bahçesi yapabilirsiniz.

Sakallı ip sayesinde lifleriniz iki boyutlu olmaktan çıkarak daha görsel bir hale geliyor.

Lif konusunda bahsetmek istediğim bir diğer konu da akıllı ipler. Akıllı ipleri örgü meraklılarının tamamı bilir. Bu tip ipleri kullanarak dümdüz bir örgü ile kendiliğinden oluşan desenlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Ancak lif ipinizi seçerken yine de dikkatli olun derim. Kılçıklı bir ip seçtiğinizde oldukça rahatsız edici olacaktır. Lifi teninize dokundurduğunuzda lifin sizi rahatsız etmemesi aksine rahatlatması gerektiğini de unutmamak gerekir.

Lif örneklerini oluştururken en çok kullanılan yöntem de artık iplerdir. Lifler artık ipleri değerlendirmek için mükemmel bir yöntemdir. Kalan iplerinizle oldukça şık desenler oluşturabilir lifinizi süsleyebilir ve aynı zamanda da evinizdeki artık ipleri değerlendirebilirsiniz.

Lifleri süsleme; lifleri süslemek için de oldukça fazla yöntem bulunur. Bunlardan ilki kurdelelerdir. Kurdele ile lifinize hareket kazandırarak şık bir lif oluşturabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise; boncuklardır. Lifinizin üzerine işleyeceğiniz boncuklar lifinize hem başka bir hava katacak hem de daha ağır gösterecektir. Pullarla da liflerinizi süslemeniz mümkün. Ancak boncuk ve pul ile süslenen lifler daha çok çeyiz işidir ve pek de kullanışlı olduğunu söyleyemeyeceğim. Görsel olsun görenler hayran olsun o bana yeter diyorsanız bu yöntemleri denemekte fayda var.

Yukarıda sizler için oluşturduğum galeride süslü ya da sade aradığınız her tarzda lifleri bulacaksınız. Siz de elinizde bulunan farklı lif örneklerini bizimle paylaşarak örgü standı takipçilerine katkıda bulunabilirsiniz.

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.