Lif Modelleri

Gelin Damat Lif

Bayanların mutlaka en az bir kere ördükleri örgü türü olan lifler hem çeyizleri süsler hem de banyoları. Banyolarda da şıklık arayan ve kendi kullanımına uygun lif tasarlamak isteyen bayanların ilk aklına gelen kendi liflerini kendileri örmektir.

Lif örmek genellikle şiş ile olsa da tığ işi lifler de bulunuyor. Bu yüzden de lif örmek oldukça basittir. Ayrıca da hızlı bitirilebilen ve hemen kullanılabilen bir örgü türü olduğundan lif örmek son derece zevklidir.

Lif örmenin en önemli kuralı ise ipinizdir. İpinizi kolay kuruyan ve cildi tahriş etmeyen türden seçmek önemlidir. Bunun için sakallı ipi tavsiye edebilirim. Sakallı ip hem yumuşak hem de hızlı kuruyan bir ip türüdür.

İpinizi seçtikten sonra ise ipinize uygun ve kullanımınıza uygun bir model seçmek gerekir. Bir çok farklı lif modeli bulunuyor. Bunlar; uzun lif modelleri, sabunluklu veya cepli lif modelleri, çeyizlik lif modelleri ve kare lif modelleridir.

Bunlardan genellikle uzun lifler tercih edilir. Sebebi ise kullanım açısından diğer liflere göre çok daha kullanışlı olmasıdır. Uzun liflerde bir de tutacak yerleri bulunduğundan lifleri rahatlıkla sırtınızda da zorlanmadan kullanabilirsiniz.

Çeyizlik lif modelleri ise süslü olan lif modelleridir. Çeyizleri süsleyen ve banyoda da dekoratif bir görüntü sağlayan türdendir. Çeyizlik lif modellerinde boncuklar ve kurdeleler süsleme için bolca kullanılabilir.

Çeyizlik lif modellerinde son yılların modası olan lif modeli de gelin ve damatlı lif modelleridir. Üzerinde gelin ve damat figürü bulunan lif modellerine sakallı ipten kabartmalar da yapabilirsiniz. Bu sayede lif tek boyutlu olmaktan çıkarak daha görsel hale gelir.

Lif modellerinde cepli veya sabunluklu diye tabir ettiğimiz lifler de oldukça kullanışlıdır. Bu lifleri genellikle iki katlı yaparak bir cep oluşturuyoruz ve buraya banyo sabununu yerleştirebiliyoruz. Bu sayede rahatlıkla köpürtebiliyoruz.

Bebek lifleri ise daha çok el boyutunda ve kare biçimde oluyor. Kare şeklindeki bu lifleri eğlenceli hale getirmek ise bebeklere ve çocuklara banyoyu sevdirmek açısından son derece önemlidir.

Siz de sizler için hazırladığım lif modellerine göz atabilir ve buradaki lif modellerinden örerek rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

2 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!

  1. Kırmızı beyaz kareli olan lifin yapılışını yazarmısınız lütfen.

  2. yazılı anlatım paylasırmısınız lütfen

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve E-Posta Alanı girmek zorunludur. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.